Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego, 09 - 402 Płock, Plac Dąbrowskiego 1, www.oipip.org.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plen

Godziny urzędowania

Poniedziałek
7.00 - 15.00
 
Wtorek
9.00 - 17.00
 
Środa - Piątek
7.00 - 15.00
 
 

Pomoc prawna

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, pierwszy i trzeci wtorek w godz. 15.00 - 16.00, natomiast Przewodnicząca OSPiP w drugi wtorek miesiąca między 15.00 - 17.00.

Ponadto po uprzednim umówieniu telefonicznym (+48 24 264 48 33) za pośrednictwem biura OIPiP RP, można skorzystać z porady Radcy Prawnego.
 

Składki

Na podstawie art. 11 ust. 4 ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych z dnia 01 lipca 2011 r. (Dz. U. Nr 174 poz. 1038) pielęgniarki i położne obowiązane są regularnie opłacać składkę członkowską na rzecz samorządu.
Wysokości składek
 

Obszar działania Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych RP

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego obejmuje swoim działaniem powiat gostyniński, płocki i sierpecki.

Najnowszy raport Fundacji Rodzić po Ludzku z monitoringu oddziałów położniczych pt. Medykalizacja porodu w Polsce.

Znajdą w nim Państwo m.in. informacje na temat aktualnej sytuacji w opiece okołoporodowej w oparciu o dane i informacje zebrane od 367 szpitali w tym informacje na temat stopnia medykalizacji porodów w Polsce, opieki okołoporodowej w poszczególnych województwach oraz w szpitalach z I, II i III stopniem referencyjności oddziału położniczego, przestrzegania standardów opieki okołoporodowej, warunków na salach porodowych, dostępności niefarmakologicznych oraz farmakologicznych metod łagodzenia bólu w tym bezpłatnego znieczulenia zewnątrzoponowego, a także przygotowania placówek do opieki nad kobietami niepełnosprawnymi.
Raport zawiera również rekomendacje dla Ministerstwa Zdrowia, szpitali oraz osób sprawujących opiekę, które mamy nadzieję, podobnie jak cały materiał, posłużą do podejmowania właściwych decyzji i działań w Państwa pracy w celu podnoszenia jakości opieki okołoporodowej w Polsce.

Załączniki:
Pobierz plik (10042017-3.pdf)10042017-3.pdf[Raport - Medykalizacja porodu w Polsce]
Partnerzy
INTER ubezpieczenia OC

Wyślij wiadomość